2018-ieji skaičiais

Kokia gi buvo 2018-aisiais mūsų prieglaudos atvykimų ir išvykimų statistika?

Iš viso priimta virš 760 gyvūnų, daugiausia šunų ir kačių, bet buvo ir triušių ir kt.

Padovanotos 405 katės, 175 šunys. Nuolat pas mus didžiojoje prieglaudoje Minsko plente, Akropolio namelyje, laikinose namų globose, stacionaruose būna apie 230 gyvūnų.

Tai didžiulis skaičius. Be pagalbos iš visuomenės nepajėgtume tiek pagydyti, apgyvendinti, paskiepyti, sutvarkyti… Galų gale, išlaikyti patalpas, dirbančius žmones… Deja, pagalba iš visuomenės – praktiškai viskas, kuo galime remtis, nes vis dar manoma, jog jei gyvūnų globa yra savanoriška veikla, tai mūsų reikalas, kaip ir ką pajėgiame padaryti, o valstybei tai nėra įdomu… Na, bet džiaugiamės, kad bent leidžiama veikti:)

Pernai padovanojome arti 600 gyvūnų, dar kažkiek grąžinta šeimininkams, atsisveikinome su nemažai senukų, kuriems suteikėme paskutinį saugų uostą. Už kiekvieno skaičiaus – likimai, kažkieno sėkmės ir nesėkmės… Visados tikimės, kad radęs naujus namus gyvūnas nebebus išduodamas, pametamas, nors tenka ir tokių dalykų patirti, nors nesuprantama, kam išvis imti gyvūną iš prieglaudos, jei po trijų savaičių išvyksti į užsienį, tiesa? Arba jei praklausai, ką sako savanoris ir paskui tingi dresuoti, nenori ieškoti gyvūno netinkamos elgsenos priežasčių?.. Viena laimė, kad sėkmingai padovanotų gyvūnų daug daugiau, o mūsų miniklinikoje galima ramiai ir pigiai atlikti sterilizaciją ar kastraciją, tuo pačiu nutraukiant ydingą ratą, kai ir taip perpildytą „rinką“ vis papildo nauji jaunikliai.

Labai norėtume, kad 2019-aisiais… turėtume mažiau darbo:))) Nesitikime, kad jo nebus, bet gal bent jau žmonės MAŽIAU mėtytų senus gyvūnus iš namų, REČIAU daugintų namie nereikalingus jauniklius, kuriuos bet kam dovanotų, LABIAU apgalvotų prieš paimdami į namus keturkojį, ką darys, jei teks kraustytis, jei gims vaikas, AIŠKIAU suprastų, kad gyvūnas nebūtinai bus tobulas augintinis, o toks kaip ir mes, žmonės – su savo puikiom ir ne būtinai puikiom savybėm, unikalus… Bet deja, žinome, kad darbo tikrai dar bus daug, todėl ačiū visiems, kas padeda mums šioje veikloje, nes vienas lauke ne karys! 🙂

Leave a Reply