Gyvūnėlis Kalėdoms

Kiekvienais metais prieš Kalėdas tas pats visame pasaulyje: gyvūnų globėjai prašo nedovanoti augintinių kaip siurprizo, iš pažiūros tvarkingi žmonės piktinasi, kodėl, juk jie nedovanoja nemylintiems gyvūnų! ir… kiekvienais metais po Naujų metų prie konteinerių, prieglaudos tvorų ir t.t. pasipila tos neprašytos dovanos.

Jei dar nesusidūrėte, paskaitykite, kodėl rizikinga dovanoti gyvūnus kitiems žmonėms nesusitarus ir ką galima dovanoti?

1. Augintinis turi tikti šeimos gyvenimo būdui ir pritapti prie šeimininkų charakterio. Jūs manote, kad viską už visus žinote pats? Tikrai? Pvz., gal galite prisiekti savo ranka?.. Jei bus pretenzijų, kad gyvūnas nelauktas, nemielas, kad reikia rasti, kam perdovanoti, padėsite ją po kirviu??
2. Dėl augintinio žmogus ar visa šeima turi apsispręsti patys, nes jo priežiūra KAINUOJA, jam reikia laiko, jis gali sukelti alergiją, gal jie neturi kam palikti keliaudami ar ketina išvykti!
3. Žinote, kad nori gyvūno? TAI GAL JIE JAU SUPLANAVĘ, KĄ IR KADA IMS!!! Kodėl kišate pagalius į ratus?
4. Šventės – apskritai ne pats tinkamiausias metas imti naujoką, nes šurmulys, žybsinčios eglutės, fejerverkai, svečiai, išvykimai trukdo adaptuotis.
5. Jei gyvūnas nebus lauktas, jis gali grįžti jums, jei jūs priimsite, į parduotuvę, jei ji priims… O jei ne? Nelegaliems daugintojams jo nebereikia. Todėl tiek gyvūnų po Naujų metų prie prieglaudų tvorų ir konteinerių… Norite būti tas, kas sukėlė pykčius, skausmą, galbūt ligas ir mirtį?

O dabar – patarimai, ką GALIMA padovanoti žmonėms, kurie tikrai nori gyvūno, bet neapsisprendžia:)

Dovanų čekį zooprekių parduotuvėje.
Gerą pavadėlį. Žaislą gyvūnui.
Jūsų suorganizuotą kelionę į veislyną ar į prieglaudą, kur susipažintumėte su gyvūnais.
Kolektyvinį draugų pasižadėjimą raštu prižiūrėti augintinį, jei šeimininkai bus išvykę ar apsirgs.
Fontanėlį katei.
Knygą apie šunų dresūrą.

Arba tiesiog minkštą žaisliuką:)

Gerų švenčių, ir tegu nei vienas gyvūnas netaps nepageidaujamu siurprizu!

Leave a Reply