Įsigijote šunį? Štai kaip jį reiktų saugoti!

Darbas su nauju augintiniu prasideda dar prieš tai, kai jums perduodamas pavadėlis, ant kurio kito galo makaluojasi ar baikščiai tyli jūsų šviežutėlis keturkojis draugas. Būtinai skaitykite apie šunis, apie jų tarpusavio santykius ir paruoškite ne vien namus, bet ir patys save, šeimos narius. Patikėkit, bėglį rasti daug sunkiau, negu nepamesti.

🐶 Šuo gali būti baikštus nepažįstamoje aplinkoje, bijoti mašinų, rėkaujančių vaikų, triukšmo. Kai kurie bijo vyrų. Baimės išraiška dažnai yra agresija. Pratinkite jį prie naujo gyvenimo pamažu! Nenorėkit, kad po dienos ar kelių jis kardinaliai pasikeistų.
🐶 Jei namie yra kitas gyvūnas, supažindinkite atsargiai, per duris, nekiškite nosimis vienas į kitą. Neliūdinkite senbuvio, jam būtinai turi likti jo ritualai, pamėgtos vietos. Jokiu būdu nešerkit iš vieno dubens ką tik susipažinusių gyvūnų.
🐶 Nepaleidinėkite be pavadėlio bent pusę metų, jei nesate užtikrinti, kad plotas tikrai užtvertas taip, kad jis neperšoks ir neprasikas paliktas. Neduokite didelių šunų vedžioti mažiems vaikams, kurie gal dar už jį lengvesni!
🐶 Visados tegu būna su antkakliu, – jei neplanuotai ištrūks per duris, galėsite už jo sugriebti, prisegti pavadį.
🐶 Ant antkaklio prisekite žetoną ar kapsulę su informacija, kaip su jumis susisiekti. Raskite tuos keletą eurų, plyyyz…
🐶 Jei tai nėra laaabai ramus šuo, vedžiokite su petnešomis, iš jų išsimauti daug sudėtingiau.
🐶 Jei šuo smarkiai tamposi, nedresuotas, yra stiprus ir neklusnus, kol pripras, naudokite ne flexy pavadėlį, o paprastą, ilgą brezentinį pavadį. Tik įsivaizduokite, jam ištrūkus, flexy pavadėlis susitrauks ir daužysis šuniui į kojas, skatindamas bėgti vis toliau ir toliau!!!
🐶 Jei šuo pabėga ir iškart nepavyko pagauti, nebėkite rėkdami paskui jį, jei jis bijo. Jei šuo žaismingas, jaunas, jis tiesiog kvailioja – bėkite NUO jo, kviesdami. Jei šuo baikštus, įsidėmėkite, kur nubėgo, kai sustos, eikite ramiai prie jo, kalbindami.
🐶 Neužgaiškite kastruoti/sterilizuoti, nes daugiausia pabėgančių nebaikščių šunų pabėga per rują.
🐶 Netingėkite pasidomėti dresūra, net jei šuo mažo ūgio.
🐶 IR PAGALIAU… Mikročipas – ne siųstuvas, ir pagal jį niekas gyvūno buvimo vietos nenustatys!!!

Būkime atsakingi. Jei jūsų draugai neseniai įsigijo šunį ar šuniuką – būtinai parodykite ar atspausdinkite jiems šį tekstą:)

Jei šuo visgi pabėgo – ieškokite patys ir skelbkite skelbimus.

Leave a Reply