Kačiukai randami kopūstuose

Juokai juokais, o kartais taip atrodo, kai suaugę žmonės, patys jau vaikų turintys, kiti ir anūkų, stebisi, kad priklydusi ar išleista nuosava NESTERILIZUOTA katė parsineša kraitelį.

Norime priminti svarbiausius dalykus:

• Patelė gali pradėti morčiuoti jau 6 mėnesių amžiaus ir pasilakstyti jau pirmą savo pavasarį. Gal jums ir atrodo, kad per maža – bet kaimynų katinams taip neatrodo…

• Nesterilizuotos ir laukan išeinančios katės, net jei gauna hormoninių preparatų (kurių atsakingi veterinarai apskritai stengiasi neskirti, nes jie didina auglių pavojų), taip pat gali pastoti. Būna, kad pamirštate laiku suduoti vaistų, būna, kad katė nuklysta ir negrįžta ilgą laiką, gal ją kažkas priglaudžia arba neranda kelio. Vaistų veikimas baigėsi – ir plius 5 kačiukai.

• Katė gali morčiuoti ne tai kad du kartus per metus, bet visą šiltąjį laikotarpį.

• Kačiukų žindymas nėra kontracepcija, katės gali pasilakstyti ir turėdamos jauniklių.

• Jei katė nesterilizuota, bet jūs jos neleidžiate į lauką, nenorėdami kačiukų, tai ne tik jos kankinimas (jai realiai skauda), bet ir gali baigtis netikrais nėštumais, gimdos uždegimu. O tada vis tiek reikės sterilizuoti, bet a) katė gali neišgyventi, b) kainuos daug brangiau.

• Atsakingai padovanoti kačiukus tikrai sunku. Tai iš prieglaudų jie keliauja paskiepyti ir čipuoti, o iš namų – labai retai… Bile tik kas ima, atrodo gražiai ir daug žada. O kiek procentų dovanotojų paskui tikrina jų likimus? Jei to nedarot – nemanote, kad mes paskui juos ar jų vaikus traukiam ligotus iš po balkonų?.. Mes esame tuo tikri, nes lauke atsiduria daugybė būtent NAMINIŲ jaunų kačių: pasižaidėm kelis mėnesius ir viso gero. Nečipuotas, be sutarties, o kas gi sužinos?

• KAČIUKŲ LIETUVOJE PER DAUG. Jei bent jau normaliai gyvenantys žmonės sterilizuos kates, jau bus didžiulis žingsnis į priekį. Nebijokite, nepritrūks katinėlių Lietuvoje. Bet kai jų bus tiek, kad reikės įrodyti, jog sugebi pasirūpinti, reikės pakovoti dėl jo, mažiau bus ir nepriežiūros atvejų.

* Jei katė atsisakys maitinti kačiukus, bus per silpna arba apskritai po gimdymo nugaiš (o būna ir taip), jūs tikrai neapsidžiaugsite, turėdami išmaitinti rankomis keletą mažylių. Iš esmės turėsite imti atostogas…

• Jei katinas nekastruotas ir leidžiamas į lauką, jis turi 10 kartų daugiau šansų neišgyventi iki senatvės: jis pešasi su kitais katinais ir gali būti sužalotas arba užsikrečia virusinėmis ligomis, tarp jų ir mirtinomis, kaip virusinė leukemija. Jis vaikšto po svetimas teritorijas, kur gali būti užpultas šuns. Jis čiurškia tikrai smirdančia srove ant kaimynų medžių, mašinų, todėl siekiant atsikratyti, gali būti nunuodytas, sužalotas arba pašautas. Manote, perdedame? Patikėkit, kiekvienos prieglaudos savanoriai matė šratų globotinių rentgeno nuotraukose… Ir kai tokio katino šeimininkai labai jaudinasi dėl jo dingimo, net nežinai, ką jiems sakyti. Kad patys kalti? Nes taip ir yra!!! Bet jau per vėlu tą sakyti, tik gaila katino…

Beveik visa tai tinka ir nesterilizuotų kalyčių atžvilgiu. Štai neseniai matėme skelbimą, kad biglė, laikoma ant grandinės (??) užrujojo ir pabėgo, negrįžta jau keletą dienų. Eiliniai šeimininkų atsikalbinėjimai, kad jie nusaugos kalytę (štai, net pririšo), tėra tuščias garsas. Vienintelė rimta prevencija – sterilizacija.

Leave a Reply