Kaip rašyti efektyvų skelbimą apie rastą gyvūną

Norime priminti šešias paprastas taisykles, kad jūsų skelbiamas internete skelbimas apie SURASTĄ arba pamatytą pasimetusį naminį gyvūną būtų kuo efektyvesnis:
1. Tekste turi būti tiksli vieta: MIESTAS, MIKRORAJONAS, gatvė, namas ar kt. aiški vieta, kartais net iš žemėlapio nuoroda praverčia. Taip pat pamatymo data ir laikas (viso to reikia el. paieškai, o šeimininkams paprasčiau orientuotis).

2. Turi būti nuotrauka, o jei jos nėra – kuo panašesnio gyvūno iš interneto foto (bet BŪTINAI parašykite, kad tik panašus) arba nurodykite, kokią veislę primena.
3. Turi būti aprašymas: spalva, nes ji ne visada aiški nuotraukoje, ūgis, ypatingos žymės, pvz., antkaklis.

4. Jei tai šuo, kalytė, katinas, nerašykite, kad rasta mergytė, gražuolytė, dičkis, pūkų kamuoliukas… Rašykite aiškiai gyvūno RŪŠĮ (to reikia paieškai).
5. Jei tai suaugęs gyvūnas, nerašykite mažybine forma: labai dažnai tekste „rastas kačiukas“, o nuotraukoje – kokių 6 kg katinas… (to irgi reikia paieškai).
6. KONTAKTAI, LABAI SVARBU KONTAKTAI, jei gyvūnas priglaustas arba jūs žinote, kur jis laikosi, kad su jumis galėtų susisiekti šeimininkai. T.y., telefonas, iš bėdos FB profilis arba el. paštas.

Taip pat skelbimą reikia skelbti ne vien savo FB profilyje, bet siųsti savo miesto ar artimiausioms prieglaudoms, grupėms FB, kurios skirtos pasimetusiems gyvūnams ieškoti (parašykite paieškos laukelyje Dingo augintinis… ir kažką būtinai rasite).

Įkelkite www.gyvunugloba.lt arba gyvunupaieska.lt kaip rastą, net jei nepaėmėte jo, o matėte ir esate tikras, kad tai ne išbėgęs pasibėgioti šuo ar katinas (o tokių tikrai yra, ypač priemiesčiuose, ir ne visus reikia gelbėti, nors kai kuriems šeimininkams reiktų palankyti kokius kursus – gaila, tokių nevyksta).

Jei priglaudėte gyvūną ir kabinate skelbimus LAUKE, popierinius, nepamirškite datos paminėti, o viskas kitkas analogiška, tik svarbu „RASTAS ŠUO/KATĖ“ parašyti didelėmis raidėmis, tikrai didelėmis, kad matytųsi per dešimt metrų. Popieriniai skelbimai tikrai padeda, o ypač aktualūs, jei šuo, matosi, kad kokių pensininkų, pvz., pagyvenęs ramus trumpakojis storuliukas…

 

Niekad negali žinoti, kada pamatysi kokį nors pasimetėlį, todėl visiems neabejingiems gyvūnų mylėtojams profilaktiškai siūlome išsisaugoti patarimus:) Tada viskas vyktų greičiau ir efektyviau.

Leave a Reply