Kaip rašyti skelbimą apie dingusį gyvūną

Norime priminti šešias paprastas taisykles, kad jūsų skelbiamas internete skelbimas apie PAMESTĄ, DINGUSĮ naminį gyvūną būtų kuo efektyvesnis. Labai svarbūs yra raktiniai žodžiai. Maldaujame, nerašykite skelbimo kaip pasąmonės srauto arba tokio, kuris suprantamas tik jūsų šeimos nariui, kuris ir taip žino, kur, kada ir kas dingo!!!

1. Turi būti aiškus gyvūno aprašymas: rūšis (katė, šuo, papūgėlė),
spalva (nepaisant to, kad matosi foto),
ūgis,
veislė,
ypatingos žymės, pvz., antkaklis.
Vardas, jei galima prisikviesti vardu.

2. Tekste turi būti tiksli vieta: MIESTAS, MIKRORAJONAS, gatvė, namas ar kt. aiški vieta, kartais net iš žemėlapio nuoroda praverčia.

3. Turi būti dingimo data ir laikas, aplinkybės (pvz., iškrito per langą ar išeidavo, bet nebeparėjo? Tai svarbu).

4. Turi būti nuotrauka, o jei jos nėra – kuo panašesnio gyvūno iš interneto foto (bet BŪTINAI parašykite, kad tik panašus) arba nurodykite, kokią veislę primena.

5. TELEFONAS!!! BŪTINIAUSIAI TURI būti telefonas, nemanykite, kad visas pasaulis – tai jūsų FB profilis. Galite pridėti FB profilį arba el. paštą, daugiau šansų gauti nuorodų. Bet turėkit omeny, kad nuolat turėsite tikrinti, – žmonės šiais laikais retai skambina.

6. Laikykitės tikslumo, nereikia beletristikos. Jei tai šuo, kalytė, katinas, nerašykite, kad dingo mūsų mergytė, gražuolytė, dičkis, pūkų kamuoliukas… Jei tai suaugęs gyvūnas, nerašykite mažybine forma (jei katinas – tai katinas, ne kačiukas).

Skelbimą reikia skelbti ne vien savo FB profilyje, bet siųsti savo miesto ar artimiausioms prieglaudoms, tos vietovės grupėms FB bei grupėms FB, kurios skirtos pasimetusiems gyvūnams ieškoti (parašykite paieškos laukelyje Dingo augintinis… ir kažką būtinai rasite).

Įkelkite www.gyvunugloba.lt, www.toto.lt ar iš bėdos www.skelbiu.lt kaip dingusį, kad prireikus galima būtų rasti ir po ilgo laiko, nes jau tą pačią dieną žmonės pamiršta, kur kokį skelbimą matė FB, kuris tikrai sunkiai googlinasi. Jei norite tikrai rasti savo gyvūną, žinoma, nes po keleto dienų niekad neprisimins, kur ką matė, o svetainių „atmintis ilgesnė“.

Turite sekti komentarus po įkeltais įrašais FB, taip pat ir ne FB.

Jei kabinate skelbimus LAUKE, popierinius, nepamirškite datos paminėti, o viskas kitkas analogiška, tik svarbu „DINGO ŠUO/KATĖ“ parašyti didelėmis raidėmis, tikrai didelėmis, kad matytųsi per dešimt metrų. Popieriniai skelbimai tikrai padeda, ypač jei dingo katė.

KAI GYVŪNAS ATSIRAS, PRANEŠKITE VISOMS GRUPĖMS arba pakeiskite patys statusus į „grįžo namo“, savo įrašuose FB irgi (ne tik komentaruose, o įrašo viršuje).

Kaip ieškoti gyvūno – yra daugybė patarimų, suveskite www.google.com „ką daryti dingus augintiniui“, ir naudokitės į sveikatą.

Kaip sumažinti riziką, kad gyvūnas pabėgs: http://sosgyvunai.lt/kaip-sumazinti-rizika-kad-augintinis-pabegs/

Leave a Reply