Kaip rašyti skelbimą apie dingusį gyvūną

Norime priminti šešias paprastas taisykles, kad jūsų skelbiamas internete skelbimas apie PAMESTĄ, DINGUSĮ naminį gyvūną būtų kuo efektyvesnis. Labai svarbūs yra raktiniai žodžiai, nes ne viskas vyksta jūsų matomame sraute, radėjams reikia ir pagooglinti neretai, o tam raktiniai žodžiai ir reikalingi. Maldaujame, nerašykite skelbimo kaip pasąmonės srauto arba tokio, kuris suprantamas tik jūsų šeimos nariui, kuris ir taip žino, kur, kada ir kas dingo!!! Ar jūs tikrai manote, jog visi pasaulio žmonės žino, kur jūs gyvenate, kur yra „prie mūsų sodybos“ ar „pakeliui iš darbo“??? Tai kodėl rašote tą savo skelbimuose, kuriais prašote kuo plačiau dalintis?

1. Turi būti aiškus gyvūno aprašymas: rūšis (katė, šuo, papūgėlė), spalva (nepaisant to, kad matosi foto), ūgis, veislė, ypatingos žymės, pvz., antkaklis. Vardas, jei galima prisikviesti vardu.

2. Tekste turi būti tiksli vieta: MIESTAS, MIKRORAJONAS, gatvė, namas ar kt. aiški vieta, kartais net iš žemėlapio nuoroda praverčia. Taip pat dingimo data ir laikas, aplinkybės.

3. Turi būti nuotrauka, o jei jos nėra – kuo panašesnio gyvūno iš interneto foto (bet BŪTINAI parašykite, kad tik panašus) arba nurodykite, kokią veislę primena.

4. TELEFONAS!!! BŪTINIAUSIAI TURI būti telefonas, nemanykite, kad visas pasaulis – tai jūsų FB profilis. Juk jei žmogus ne jūsų drauguose, gal išvis po dienos pamatysite žinutę, ar suprantate tai? Jei pridėsite el. paštą, daugiau šansų gauti nuorodą į kokį nors panašaus gyvūno radėjo įkeltą skelbimą, nes pamatęs ne gyvūną, o tik skelbimą, 95 proc., kad  žmogus jums neskambins.

5. Jei tai šuo, kalytė, katinas, nerašykite, kad dingo mūsų mergytė, gražuolytė, dičkis, pūkų kamuoliukas… Niekas negooglins, radęs jūsų vokiečių aviganį, pagal „dingo ištikimas draugas“!!!

6. Jei tai suaugęs gyvūnas, nerašykite mažybine forma: labai dažnai tekste „dingo šuniukas“, o tai 40 kg šuo.

Skelbimą reikia skelbti ne vien savo FB profilyje, bet siųsti savo miesto ar artimiausioms prieglaudoms, tos vietovės grupėms FB bei grupėms FB, kurios skirtos pasimetusiems gyvūnams ieškoti (parašykite paieškos laukelyje Dingo augintinis… ir kažką būtinai rasite).

Įkelkite www.gyvunugloba.lt, www.toto.lt ar iš bėdos www.skelbiu.lt kaip dingusį, kad prireikus galima būtų rasti ir po ilgo laiko, nes jau tą pačią dieną žmonės pamiršta, kur kokį skelbimą matė FB, kuris tikrai sunkiai googlinasi. Ak, jums visas internetas baigiasi Feisbuku?.. Bet jūsų gyvūnas dabar lauke bėgioja, šąla ir alksta, tad pasistenkite praplėsti savo komforto zoną ir įkelti skelbimą į bent vieną svetainę.

Turite sekti komentarus po visais įkeltais įrašais FB, taip pat ir ne FB.

Jei kabinate skelbimus LAUKE, popierinius, nepamirškite datos paminėti, o viskas kitkas analogiška, tik svarbu „DINGO ŠUO/KATĖ“ parašyti didelėmis raidėmis, tikrai didelėmis, kad matytųsi per dešimt metrų. Popieriniai skelbimai tikrai padeda, ypač jei dingo katė.

KAI GYVŪNAS ATSIRAS, PRANEŠKITE VISOMS GRUPĖMS arba pakeiskite patys statusus į „grįžo namo“, savo įrašuose FB irgi (ne tik komentaruose, o įrašo viršuje).

Kaip ieškoti gyvūno – yra daugybė patarimų, suveskite www.google.com „ką daryti dingus augintiniui“, ir naudokitės į sveikatą.

Žinoma, jei pajėgiate pajudėti ir kažką daryti patys. Jei jūs „labai liūdite ir laukiate grįžtant“, o iš tiesų 20 minučių pasidairę grįžote sielvartauti namo, ir tai viskas, ką nuveikėte, labai prašome – jei kartais nesulauksite grįžtant, nebeimkite daugiau jokio gyvūno, nes nesate atsakingas šeimininkas. Atsakingi šeimininkai ieško ir ieško, ir ieško. O suradę, pagal aplinkybes: neša sučipuoti, užkabina žetoniuką su kontaktais, nuperka petnešėles, jei vedžiojamas šuo išsinėrė iš antkaklio, užsitveria geresnę tvorą, jei prasiveržė po apačia, kastruoja/sterilizuoja savo gyvūnus, kad mažiau būtų reikalų jiems pabėgti. Nes supranta, kad 100 kartų lengviau lengviau nepamesti, nei surasti pabėgusį…

Leave a Reply