Mūsų globotinis Jašis: paspringimo grėsmė

Paimdami gyvūną į prieglaudą, įsipareigojame jį prižiūrėti visokiose situacijose (to tikimės ir iš imančių gyvūnus žmonių!). Sveikatos problemos dažnai labai sumažina šansus rasti namus, bet visada gyva viltis, kad ateis žmogus, kuris paklaus: o kam namų reikia labiausiai? Ir atsiras šansas išvykti pas mylinčius žmones ir mūsų senukams, ir šlubiukams, ir tokiems, kaip Jašis.

Kas su šiuo nesenu, judriu ir meiliu šunimi ne taip?

Pastebėjome, kad mūsų Jašis pradėjo dažnai kosėti, išvemti seiles arba maistą, jo svoris pradėjo kristi. Nusivežėme jį į „Pet City“ veterinarijos kliniką ir padarėme visus reikalingus tyrimus. Šuo sulysęs, nors echoskopija pakitimų nerodė, bet bendrojo baltymo ir albumino kiekis kraujyje sumažėjęs, o tai gali rodyti lėtines kepenų, inkstų ar žarnyno ligas.

Galų gale rentgenas parodė visų požymių priežastį – MEGAESOPHAGUS! Megaesophagus – tokia yra mūsų Jašio diagnozė.  Paprastai tariant Jašio stemplė yra praplatėjusi, joje yra susiformavusi kišenė, į kurią, jam valgant, patenka maistas, o tai sukelia kosulį, springimą, vėmimą. Ši liga gali būti įgimta arba atsiradusi vėliau, pvz., dėl patirtos traumos. Deja, bet Jašio stemplės „kišenė“ neoperuotina, su ja jam teks nugyventi visą likusį gyvenimą.

Šiai dienai mūsų juodukas jaučiasi gana gerai, noriai valgo konservus, yra žvalus ir be galo meilus.

TAI KODĖLGI KREIPIAMĖS PAGALBOS? Reikalinga parama jo tyrimams apmokėti bei reikalingas šlapias maistas, tad šeriame jį tik konservais. BŪTUME DĖKINGI, JEI ATSIRASTŲ ŽMONIŲ, KURIE PAREMTŲ BŪTENT JĮ ŠIUO MAISTU, nes sauso maisto negalime jam duoti, vadinasi, turi būti sotus ir nelįsti į svetimus dubenis:)

Ar sunki Jašio priežiūra?

Šeriant reikia laikyti Jašio galvą kuo aukščiau pakeltą, kad jam būtų lengviau ryti ir maistas nepatektų į stemplės „kišenę“. Veterinarijos laidose matėme, kad tam gali būti pritaikomas ir specialus gardelis, bet jo neturime, o ir sunku prieglaudoje  su tuo užsiimti. Tačiau tokį galima būtų įsirengti namie, juk nepaisant maitinimo rūpesčių Jašis galėtų puikiai ir laimingai gyventi naujuose namuose. Jis yra be galo MEILUS ŽMOGUI, MĖGSTA VAŽINĖTI MAŠINA, PAKLUSNUS, GRAŽIAI EINA SU PAVADĖLIU. Kitiems gyvūnams pavydi dėmesio, todėl rizikinga būtų jį laikyti namuose ne kaip vienintelį augintinį.

Jeigu Jums namuose trūksta draugo, kuris galėtų visada būti šalia, kuris visada Jūsų lauktų namie, turite pakankamai laisvo laiko, mėgstate eiti pasivaikščioti bet kokiu metų laiku ir oru, negąsdina Jašio būklė, tad skambinkite tel. nr. 868339826 ir susitarkite dėl pasimatymo.

Mums labai reikalinga finansinė pagalba padengti Jašio išlaidas (rentgenas, echoskopija, kraujo tyrimai, šlapimo tyrimas, apžiūra) – 127 eur. Negauname finansavimo iš niekur kitur, tik iš paaukojimų, o gyvūnų, dažniausiai nekokios būklės, per metus priimame keletą šimtų…

//Deja, 2018 m. lapkritį Jašis mirė//

Leave a Reply