Parsinešėte namo mažą kačiuką: ką reikia žinoti

1. Jei kačiukas atsargus, įsibaukštinęs, duokite jam apsiprasti, nesekiokite paskui, tegu apsiuosto, pripranta prie naujų garsų.
2. Jei kačiukas dar bailiukas, nepaleiskite jo į visą butą ar namą iškart, tegu pirma susipažįsta su vienu kambariu, kad tiksliai žinotumėte, kur jis.
3. Dėžutę su kraiku pastatykite matomoje vietoje, kad jam nereiktų ieškoti: vėliau, kai apsipras, galėsite pamažu perstumti į jums priimtinesnę.
4. Jei namie yra kitų gyvūnų, nekiškite mažylio jiems susipažinti iš karto, jei nesate tikri, kaip tie reaguos. Viskas tegu vyksta pamažu.
5. Jei kačiukas nepataiko į dėžutę, nepanikuokit, pakeiskite kraiką į kuo paprastesnį žemiškesnį, jei uždara dėžė – nuimkit dangtį. Skaitykite patarimus google: „kodėl mano katė daro ne vietoje“. Kačiukai, jau išmokę eiti į WC, kartais dar gali naktį kur lovos kampelyje pasysioti: nesipiktinkite, tai juk tik vaikai, gal patingėjo ar pabijojo naktį lipti žemyn:)
6. Atsargiai su atidarais langais, stalčiais, kur jie gali įlįsti, durimis, kur gali įkišti galvą. JIE LENDA VISUR!!! Jie PAINIOJASI PO KOJOMIS visada! Ypač sergėkite senus ar neprimatančius žmones, nes gali užkliūti.
7. Šerkite tik kokybišku maistu, nevaišinkite bele kuo nuo stalo (o jie tikrai norės:)).
8. Dieną drąsus ir meilus kačiukas naktį gali lakstyti po butą ir liūdnai miauksėti. Tai praeis. Jis ieško brolių, seserų, mamos, turbūt niekad nebuvo likęs vienas…
9. Būkite atidūs dėl sveikatos: jei iki tol ėdrus kačiukas atsisako ėsti, kai šėrimo metas, sunerimkite, jei atsisako du kartus – į veterinariją. Apatiškas? Viduriuoja kelis kartus per dieną? Vemia?? Šlubuoja? Snargliuojasi? Į veterinariją! pas savaime nepasveiks, nes tai labai trapus padarėlis.
10. Laiku skiepykite, pasižymėkite tą kalendoriuje. Nepameskite sutarties ir skiepų paso, jei gyvūnas iš prieglaudos.

Ir mylėkite besąlygiškai. Pabambėkite ant jo, pabarkite, kai krečia išdaigas, bet mylėkite. Sėkmės:)

Leave a Reply