Pradėjome dvyliktus veiklos metus

2018-ieji prabėgo greit – vėl su naujais snukučiais, darbais ir pasišventimu tiems darbams, kurių dėka pasmerkti mirčiai atranda antrą šansą būti reikalingiems, mylimiems, atrasti naujas atsakingas šeimas.

Per visus mūsų gyvavimo metus nestabdėm veiklos, nors būdavo labai sunkių dienų: ir globotinių ligos, ir mirtys, ir finansiniai sunkumai, ir žmonių trūkumas, ir kasdienių kovų su vėjo malūnais paaštrėjimai, kai atrodo, kad viskas, nebeturi jėgų ir nervų, nebegali daugiau… Bet gali – gali, nes tavęs reikia. O padedami visuomenės, mes kasmet po truputį plėtėmės ir tobulėjome.

Mėgstame vadinti mūsų prieglaudą „SOS gyvūnų“ kaimeliu, bet Jūsų dėka dabar jau esame kaip mažytis miestelis su įvairaus tipo pastatais, su elektra, su vandens gręžiniu, su biokuro katilais ten, kur įmanoma juos buvo įrengti. Turime savo žemės sklypą, už kurį nereikia niekam būti skolingam, o tai – tvirtas pagrindas po kojomis. Kuo ne miestelis? Tik apgyvendintas daugiausia keturkojų:). Yra čia „senjorų pensionas“, kur pagyvenę šuneliai, praradę šeimininkus, turi savo šiltą kampą ir pilną dubenėlį. Išsipildė svajonė turėti nedidelį veterinarijos kabinetą, kuriame teikiamos pagrindinės paslaugos prieglaudos gyvūnams: jie ženklinami, skiepijami, kastruojami ir sterilizuojami, kad parsivežus į namus žmogui būtų kuo ramiau. Be to, jau vykdome pigių sterilizacijų gyventojų augintiniams bei beglobiams projektus. Juk prevencija labai svarbu!

Mūsų nuostabus Akropolio namelio projektas jau nuo 2013 metų suteikia kasmet šimtams buvusių beglobių šansą atrasti naujus namus, o tuo pačiu atsiranda daugiau galimybių priimti naujus.

Priimame gyvūnus ne tik iš gatvės, iš namų, bet ir iš Vilniaus beglobių gyvūnų namų „Grinda“, jei jie ten nebeturi šanso rasti šeimininkus. Kaip bus, taip bus, jei bailiukai nepradrąsės, senjorai nieko nesužavės, bent jau jie visi turės neblogą gyvenimą sočiais pilveliais su krūva naujų draugų.

Manome, kad pagrindinius savo planus ir pažadus įgyvendinome, bet ši veikla tokia jau yra, kad negali pasakyti – šiai dienai padarėme viską, braukiame brūkšnį ir dabar jau rūpinsimės tik turimais gyvūnais… Deja. Todėl jūsų pasitikėjimas ir parama mums ir toliau bus labai svarbūs, nes tik visuomenės paramos dėka turim prieglaudą, kuri per metus gali priimti apie 750 naujų gyvūnų!

Ne, mes vis dar neturime dešimčių dirbančiųjų, trijų pamainų savanorių, tarnybinio transporto ir šautuvų su migdomaisiais, bet kada iškviečiamų į pagalbą patrulių, nėra budėjimo kiaurą parą, didžiulių fotogeniškų patalpų ir garsių rėmėjų… Vis dar neturime to, ką kartais žmonės įsivaizduoja, pamatę per televizorių ilgus dešimtmečius veikiančias ir dosniai remiamas prieglaudas užsienyje. Bet nuo narvais užstatyto gyvenamojo buto balkono prieš 11-12 metų – finansiškai iš esmės nuo nulio – pažengta labai daug į priekį.

Esam vieni iš pirmųjų, kurie įsteigė globos namus (2018-02-01), ir mūsų atmintyje – daug gražių istorijų su laimingomis pabaigomis… Ir su liūdnomis pradžiomis… Kad nebepataisomų tragedijų būtų kuo mažiau ateityje, stengiamės šviesti visuomenę, suaugusius ir vaikus.  Ačiū visiems, kas prisideda, kas supranta, kad negalime su naminiais gyvūnais elgtis kaip su daiktais. Jūsų kasdienė moralinė parama mums labai svarbi.

O jei linkite „SOS gyvūnams“ ir tolimesniais metais nepamesti esamo tempo, kviečiame skirti paramą nuo GPM už 2018 metus. Tą padaryti lengva, o jūsų finansinė padėtis dėl to visiškai nepasikeičia. Kaip skirti šias lėšas, rasite čia: http://sosgyvunai.lt/parama/ Dėkui!

Leave a Reply