Reikia pagalbos mažiems šunyčiams

Naujienos: globa rasta

Visų gyvūnų prieglaudų tikslas tas pats – padėti gyvūnams. Smagu kai kelios prieglaudos gali suremti pečius ir draugiškai dirbti iš vien. Esame be galo dėkingi „Naminukų“ prieglaudos savanoriams Simonai ir Dimai už neįkainojamą pagalbą gelbstint mažus šuniukus.
Prieš kelias dienas sulaukėme skambučio su pagalbos prašymu išgelbėti niekam nereikalingus šuniukus. Skambinęs vyras pats nebuvo matęs šuniukų, jam tik papasakojo vienas pažįstamas, o jo sūnus (gyvenatis Anglijoje) surado mūsų telefono numerį. Vyriškis papasakojo, kad viename kaime Šalčininkų rajone, senų žmonių tvarte priklydusi kalytė atsivedė 8 šuniukus, kurie yra niekam nereikalingi. Tvarto šeimininkai nei kalytės, nei šuniukų nemaitina, nes nenori, kad jie priprastų ir pasiliktų.
Nors mūsų prieglauda perpildyta, o eilė norinčiųjų pas mus patekti labai ilga, niekaip negalėjome atsisakyti padėti visų engiamai mamai su mažyliais.
Neturėjome talpios mašinos, o ir savanorių daugiau neradome, tad paprašėme Všį „Naminukų“ pagalbos. Pabaigę visus dienos darbus, susirinkę viską ko gali prireikti gaudant mamytę ir šuniukus, visi keturi susėdome į mašiną ir išlėkėme į Šalčininkų rajoną. Beveik 70 km nuo Vilniaus pasiekėme savo kelionės tikslą. Nors kaime vos kelios gatvės, bet namą sunkiai radome, nes numerių ant namų beveik nėra. Mus pasitiko vyresnio amžiaus vyriškis kalbantis nedaug ir tik lenkiškai. Šiaip ne taip susikalbėjome. Vyriškis parodė vietą kur apsigyveno šuniukai, netoliese pamatėme ir mamą, bet ji mus išvydusi lėkte nulėkė net negalvodama apie paliktus mažylius. Senolis mums papasakojo, kad ši kalytė jau buvo atsivedusi šuniukų kaimynų tvarte, bet tvarto šeimininkas „humaniškai“ atsikratė nereikalingais svečiais. Pats senolis taip pat lazda vaikė kalytę, nes ši priklydėlė ir jam nereikalinga. Jis labai apsidžiaugė, kad mes atvykome pasiimti mažylių. Radome tik keturis (nos mums sakė, kad bus 8) išbadėjusius mažylius (tris mergaites ir vieną berniuką). Taip ir nesupratome ar jų buvo tik keturi, ar kiti kažkur dingo, ar neišgyveno… Nors šuniukams tik maždaug 3 savaitės, bet jų ten negalėjome palikti. Tvarto šeimininkas atsisakė maitinti šuniukus ir jų mamą, nenorėjo, kad jie ten liktų.
Eidami į mašiną netoliese laukuose vėl pastebėjome šuniukų mamą (maždaug labradoro dydžio). Pasekėme ją, bet jau temo, o ji labai greitai bėgo tad spėjome tik pastebėti, kad ji nubėgo į netoliese esantį kiemą. Pasišviesdami telefonais dar nusprendėme pasižvalgyti po apgriūvusius tvartus, bet deja… šunės neradome. Mus pastebėjo vietinė gyventoja iš kurios sužinojome, kad kalytė jų kaime gyvena jau pora metų ir vis veda šuniukus, kuriais vietiniai gyventojai atsikrato. Mergina augina karves ir kai jas melžia, tai šunė visada ją aplanko ir pasivaišina šviežiu pieneliu. Merginai palikome savo kontaktus ir sutarėme jei jai pavyks nors šiek tiek prisijaukinti kalytę, o gal net kur nors uždaryti, tai mes iš karto atlėksime jos pasiimti.
Jau visiškai sutemus su miegančiais šuniukais patraukėme atgal į Vilnių. Kol važiavome į prieglaudą mūsų savanorė patalpino globos prašymą šuniukams ir gana greitai mūsų prašymas buvo išpildytas. Šuniukus dar tą pačią naktį išvežėme į globą (ačiū!). Deja po kelių dienų globėja sunkiai susirgo ir teko ieškoti naujos globos, kuri laimei vėl greitai atsirado. Tai gi šiuo metu šuniukai laikosi visai neblogai, daug valgo, miega ir… kakoja Aistės namuose (ačiū!).
P.S. Šuniukai kol kas nedovanojami.
Labai prašome paramos šuniukų nukirminimui, nublusinimui, ženklinimui ir būsimiems skiepams, bei kokybiškiems konservams ir sausam maisteliui. Taip pat labai reikalingi laikraščiai, palutės, paklotėliai, nes šuniukai tikrai labai greitai viską „išterlioja“. Viską galite palikti PC „Akropolio“ „SOS gyvūnų“ namuke, kuris dirba kasdien nuo 10 val iki 21 val, arba mūsų pagrindinėje prieglaudoje Minsko pl. 33. Tik perduokite, kad tai mažiems šuniukams iš Šalčininkų. Viską mes perduosime globėjai.

Paaukoti galite:
VŠĮ „SOS gyvūnai“
Mokėjimo paskirtis: ŠALČININKŲ ŠUNIUKAMS
Įmonės kodas 301536872
Sąskaitos nr.: LT837300010106209100 (Swedbank AB)
SWIFT/BIC kodas: HABALT22(aukojantiems iš užsienio)
Sąskaitos nr.: LT853500010002326794 (Paysera LT)
Paypal: [email protected]

Leave a Reply