Šalčiai ir katės

Kasdien gauname pranešimų apie priklydusias kates. Norime paskatinti visus neabejingus žmonės bent šiek tiek padėti tam, kas ilgesingai dairosi į jūsų langus šaltą žiemą. Deja, net jei prieglaudų bus 10 kartų daugiau, visų suglobti nepajėgsime… Vien mūsų globoje – prieglaudoje, namų globose, Akropolio namelyje – apie 90 kačių, tai tikrai daug, o kiekvienos paruošimas dovanojimui trunka ne vieną savaitę.

Visų pirma, jei tai niekados nematyta katė jūsų apylinkėse, gal ji pasiklydo – reikia pakabinti ir išsiuntinėti skelbimus (nepamirškite tikslios vietos, datos ir kontaktų).

Jei nėra kur užsiglausti nuo vėjo ir šalčio, pastatykite kur prie ūkinio pastato sienos ar krūmuose bent jau dėžę, apklotą medžiaga, labai gerai, jei turite putoplasto iškloti bent jau „grindims“. Kai kurios organizacijos ar auksarankiai pagamina ir namelius.

Pašerkite, juk jei gyvūnas sotus, jam daug lengviau ištverti šaltį. Prisiminkite, kaip mums sunku alkti – gyvūnui irgi sunku… Ir dar baisu… Taip pat svarbu ir vandenukas. Sausas maistas neužšąla, jo galima palikti ilgesniam laikui, bet jei katė laikosi čia pat, mielai sukapos ir konservus.

Jei spėjate, kad ji gali būti naminė, ieškokite galimybės patikrinti čipą (bent jau iš prieglaudų dovanojamos katės jau keletą metų dauguma čipuojamos) ir nuvežti sterilizacijai arba kastracijai. Kitaip kol lauksit atsilaisvinusios vietos prieglaudose, jūsų kieme gali atsirasti plius 5 maži vargšiukai kačiukai…

Dėl nebrangios sterilizacijos galite kreiptis ir į mūsų prieglaudos kliniką, tel. 868339826 (Minsko pl. 33a, Vilnius).

Leave a Reply