Šuns dienos proga – devyni badmiriukai iš „konclagerio“

„Pagrindinis visų koncentracijos lagerių veiklos dėsnis – rūpintis, kad niekas pasauly nesužinotų, kas ir kaip vyksta už spygliuotųjų vielų užtvaros. Pasklidusios žinios apie užtvertųjų gyvenimą galėtų lagerio šeimininkam įvairių nemalonumų pripainioti. Atsirastų vienas kitas, kuris ir pasipiktintų, ir rėkti pradėtų, ir svetinguosius šeimininkus barbarais pavadintų. Kam viso to reikia? Kur kas patogiau lagerio veiksmai atlikinėti tuomet, kai jokios pašalinės ausys negirdi, pašalinės akys nemato ir nekenkia samdytajai propagandai lagerio šeimininkų kultūringumą ir kūrybinius laimėjimus liaupsinti.“ Ištrauka iš Balio Sruogos knygos „Dievų miškas“.

Deja, kai kurių žmonių sąmonėje nelabai kas keičiasi, bėgant dešimtmečiams, nes ir šiandien Lietuvoje tebeegzistuoja lageriai, tik į juos patenka ne žmonės, o vargšai niekuo nenusikaltę gyvūnai (oi, nusikalto tuo, kad gimė). Liūdna, bet dažniausiai šiuos „lagerius“ įkūrę ir gyvūnus badu marinę žmonės puikiai sugeba likti nežinomi…

Į „SOS gyvūnų“ prieglaudą Šuns dienos (balandžio 24) išvakarėse atvyko štai tokie „kalinukai“. Pasirodo, Vilniuje netoli Žaliojo tilto apleistame name buvo įsikūręs „konclageris“, kuriame, negailestingai atskirti nuo mamos, buvo tiesiog likimo valiai palikti devyni maždaug 4 mėnesių amžiaus šuniukai. Kiek laiko jie ten buvo? Tikrai ne vieną dieną, nes jų šonai spėjo įdubti, šonkauliai pradėjo kiaurai per odą šviesti, kailis prapliko, o vienas šuniukas net nebepaeina…

Šiandien Jus supažindinsime su 9 prieglaudos naujokais, kurie tik per stebuklą išgyveno šių laikų tremtį.

Ačiū šunelius radusiai moteriai, kuri tiesiog išėjusi pasivaikščioti juos aptiko. Matėme jau visko, bet tokie varguoliai tiesiog ašaras spaudžia… Būdami siaubingai išbadėję, jie vis tiek nusiteikę draugiškai, yra meilūs ir smalsūs… Kaip galima savo kalytės jauniklius palikti štai tokiai bado mirčiai??

Ilgai sukome galvas, kur saugiai apgyvendinti nuo bado išsekusius šunelius. Nusprendėme 8 šuniukus įkurdinti lauko voljere, kad mėgautųsi saulės voniomis, o vieną skubiai vežti į veterinarijos kliniką. Šuneliams pastatėme jų dydžiui ir kiekiui tinkamą būdą, į kurią įklojome šiltą pledą. Kai nunešėme ir paleidome šuniukus, jie nedrąsiai pradėjo dairytis ir uostinėti naująjį laikiną būstą. Vos įpylus sauso maistelio, šuniukai it skėriai puolė jį ryti. O taip, tikrai ryti! Daug maisto nedavėme, kad nuo per didelio kiekio nepasidarytų bloga. Iš karto šuniukus nublusinome, nes jų retame kailiuke rėplinėjo ne vienas parazitas. Pasisotinę ir jėgas atgavę kai kurie šuniukai net pradėjo rodyti savo balsą ir lojo tol, kol pavargo… Tada visas aštuntukas drausmingai sulindo į būdą ir meiliai susiglaudę užmigo.

 

Saugiai įkurdinę šuniukus, iškeliavome į „PetCity“ veterinarijos kliniką su pačia mažiausia ir maisto atsisakiusia šunyte. Veterinarijos klinikoje mažylė buvo kruopščiai apžiūrėta, padaryti parvo, koronos ir gardijų testai, kurie, laimei, kol kas neigiami. Šunytė išsekusi, dehidratavusi, kūno temperatūra labai nukritusi. Jai buvo suleista skysčių, vitaminų, taip pat buvo šiek tiek pamaitinta specialiu maistu. Šunytę veterinarijos klinika priėmė į stacionarą, nes jai reikia ypatingos priežiūros. Labai tikimės, kad ji atsigaus, sustiprės ir gyvens ilgai ir laimingai.

Mūsų prieglauda iš esmės perpildyta, bet šių mažylių palikti be pagalbos niekaip nebuvo galima. Devyni naujokai badmiriukai gerokai patuštins prieglaudos sąskaitą, kuri ir taip kiaura. Labai prašome finansinės paramos būsimiems šuniukų skiepams, suženklinimui (9 x 17=153 Eur), mažosios šunytės gydymui, testams ir stacionarui veterinarijos klinikoje (kol kas ~100 Eur). Taip pat labai būsime dėkingi už kokybišką sausą maistą ir konservus šiems šuneliams. Viską galite palikti prie PC Akropolio stovinčiame „SOS gyvūnų“ namuke (miško pusėje), kuris dirba kasdien nuo 10 val. iki 21 val., arba užvežti į mūsų pagrindinę prieglaudą Minsko pl. 33A, prieš tai paskambinę tel. nr. 868339826.

ŠUNIUKAI KOL KAS NEDOVANOJAMI! Iš viso yra 3 berniukai ir 6 mergaitės. Šuniukai šiek tiek panašūs į vipetų ir levrečių veislės šunis iš didelių ausų, tad gali būti kažkokios veislinės kalytės „nepavykusi“ maišyta vada, kuria atsikratyta, nors garantuoti negalime, šuniukai augdami gali keistis.

Jei norėtumėte paaukoti, http://sosgyvunai.lt/parama mūsų rekvizitus. Paskirtis – „konclagerio šuniukams“.

P.S. Nejaugi žmonėms taip sunku prisiimti atsakomybę už savo augintinį? Negi taip sunku šiek tiek pataupyti ir sterilizuoti kalytę, jei neplanuoji auginti jauniklių? Tvarkingai atlikta sterilizacija nekenkia gyvūnui! Deja, nežinome, kokių bukapročių dėka tame apleistame name atsirado šie šuniukai. Jei kas netyčia žinote, kieno panaši į šiuos mažylius kalytė prieš maždaug 4 mėnesius atsivedė šuniukų, o jie netikėtai dingo, tai labai prašome, bent paprotinkite tuos žmones sterilizuoti savo kalytę ir nebesuteikti naujiems šuniukams tokių bado kančių, nes atsikratęs kartą tą darys ir ateityje, juk „akys nemato – širdis neskauda“. Pala, kokia dar širdis?..

Čia galite pamatyti daugiau foto ir diskutuoti

Leave a Reply